ARHIV KONCERTOV

SEZONA 17/18

ABONMA AMABILE Z MUZEJEM 2017/18

1. koncert: 5. 10. 2017, 20:00, Dvorana sv. Frančiška Asiškega, Koper
Orkester opernega gledališča
Verdi iz Trsta
STEFANO FURINI, dirigent

2. koncert: 24. 11. 2017, 20:00, Pokrajinski muzej Koper
ELVIRA HASANAGIĆ, sopran
ALEKSANDRA PAVLOVIČ, klavir

3. koncert: 18. 1. 2018, 20:00, Pokrajinski muzej Koper
KOMORNI GODALNI ORKESTER AG LJUBLJANA
Umetniški vodja: JANEZ PODLESEK

4. koncert: 8. 3. 2018, 20:00, Pokrajinski muzej Koper
STEFANO MESAGLIO, 1. violina
VLAD POPESCU, 2. violina
MLADEN SOMBORAC, viola
NIKA ŠVARC, violončelo

5. koncert: 12. 4. 2018, 20:00, Pokrajinski muzej Koper
MARKO HATLAK, harmonika

6. koncert: 24. 5. 2018, 20:00, Pokrajinski muzej Koper
REZIDENČNI ANSAMBEL DPG
RUDI BUČAR,vokal, kitara

VIVACE 2017/18

OTROŠKI ABONMA VIVACE je namenjen naši najmlajši publiki in bo ponujal tri glasbeno raznolike in pestre sobotne matineje:

3.2.2018 Pravljica na koncertu - koncert v pravljici,
Predstavila se bo Nika Solce s svojim lutkovnim koncertom "Nesem sončnico na rami".


3.3.2018 Mali izvajalci - malim poslušalcem
Na različnih glasbenih instrumentih se bodo predstavili mali nadarjeni glasbeniki. "Pridi na koncert, ne bo ti žal!"

7.4.2018 Veliki izvajalci - malim poslušalcem
Sprehod skozi galerijo glasbenih slik. M. Musorgski: Slike z razstave
Nena Rion, klavir
Nelfi Paliska, video

 

..........................................................................................................

53. SEZONA: 2015/16

CIKEL AMABILE - KOPRSKA CAMERATA

22. 1. 2016 ob 18.00
debatna akademija
KULTURNI PROSTOR

Iz več zornih kotov bomo skušali osvetliti in preveriti prepričanje, da ima načrtovana, sistemsko urejena in primerno spodbujana kulturna ponudba mnogovrstne dolgoročne pozitivne razvojne učinke. Odprli bomo vprašanja kulturne ponudbe v javnem prostoru, posegli v problematiko odnosa do kulture, na primeru dobrih praks iskali možne rešitve za izboljšanje trenutnega stanja v našem okolju delovanja.

18. 3. 2016 ob 18.00
debatna akademija
KULTURNI VSAKDAN

Opažamo, da kultura ni zasidrana v zavesti kot del vsakdanjosti, kljub temu, da je vseskozi v rabi, kar bomo pokazali na primerih z različnih področij. Tudi umetnost je del naše skupne dediščine, na kateri gradimo sedanjost, zato jo je vredno spoznati in o njej pravilno razsojati.

6. 5. 2016 ob 18.00
debatna akademija
KULTURNI TURIZEM

Podedovane dediščine nismo ustvarili, imamo pa možnost, da jo uporabljamo, in privilegij, da jo spoštljivo tudi tržimo. Največ možnosti se kaže v t.i. kulturnem turizmu, ki je na Slovenskem še slabo izkoriščena panoga. Kako uspejo veliki festivali tržiti umetnost, pri tem pa ohraniti kakovost, in kako bi jo lahko bolj uspešno tudi mi?

 

CIKEL VIVACE

29. 1. 2016 ob 20.00
glasbena akademija
EVGENIA EPSHTEIN - violina
DENYS MASLIUK - klavir
V sodelovanju z Glasbeno šolo Koper

15. 4. 2016 ob 20.00
glasbena akademija
KLEMEN LEBEN - harmonika
BENJAMIN ZIERVOGEL - (Tartinijeva!) violina
V sodelovanju s Pomorskim muzejem Piran

27. 5. 2016 ob 20.00
glasbena akademija
TRIO KLAVIS:
Jenny Lippl - violina
Miha Ferk - saksofon
Sabina Hasanova - klavir
IRENA YEBUAH TIRAN - mezzosopran
BOJAN GLAVINA - klavir
V sodelovanju z Glasbeno matico Trst

..........................................................................................................

52. SEZONA: 2014/15

CIKEL AMABILE

GODALNI KVARTET TARTINI:
Miran Kolbl - violina, Romeo Drucker - violina, Aleksandar Milošev - viola, Miloš Mlejnik - violončelo
17.10.2014 ob 20.00
Dvorana sv. Frančiška Asiškega, Kp

SLOWIND:
Aleš Kacjan - flavta, Matej Šarc - oboa, Jurij Jenko- klarinet, Metod Tomac - rog, Paolo Calligaris - fagot
9.12.2014 ob 20.00
Dvorana sv. Frančiška Asiškega, Kp

IVAN SKRT - klavir
5.3.2015 ob 20.00
Dvorana sv. Frančiška Asiškega, Kp

NEBOJŠA J. ŽIVKOVIĆ - tolkala
10.4.2015 ob 20.00
Dvorana sv. Frančiška Asiškega, Kp

LINOS:
Anja Gaberc - harfa, Irena Kavčič - flavta, Božena Angelova - violina, Nora Romanoff Schwarzberg - viola, Jaka Stadler - violončelo
14.5.2015 ob 20.00
Dvorana sv. Frančiška Asiškega, Kp

CIKEL VIVACE

UROŠ BARIČ - kitara
19.2.2015 ob 19.00
Galerija Samostana sv. Ane, Koper

ANNA AFANASYEVA - violina,
DZHANA BAYSEITOVA - klavir
31.3.2015 ob 19.00
Dvorana Glasbene šole Koper

DUO ASPERA:
Ghenadie Rotari - harmonika,
Valentina Vargiu - klavir
16.4.2015 ob 19.00
Dvorana Glasbene šole v Izoli

TROBINOVA:
Aleš Klančar - trobenta, Gregor Rogelja - trobenta, Sebastjan Buda - rog, Matjaž Kafol - pozavna, Jernej Terčon - tuba
5.5.2015 ob 19.00
Dvorana Glasbene šole Koper

..........................................................................................................

51. SEZONA: 2013/14

CIKEL AMABILE

DUO CLARIPIANO:
Dušan Sodja - klarinet
Tatjana Kaučič - klavir
13.11.2013 ob 20.00
Pokrajinski muzej Koper

SVIREL:
Rok Felicjan - klarinet, Aleš Klančar - trobenta, Uroš Barič - kitara, Dejan Vidovič - harmonika, Tomaž Šuštar - kontrabas
6.12.2013 ob 20.00
Središče Rotunda, Koper

RUBEN DALIBALTAYAN - klavir
17.1.2014 ob 20.00
dvorana Glasbene šole Koper

MATEJ GRAHEK - flavta
OFER CANNETTI - violončelo
LARA KLUN - klavir
25.3.2014 ob 20.00
dvorana Glasbene šole v Izoli

Godalni kvartet ansambla OENM
MICHAEL SCHMID - flavta
11.4.2014 ob 20.00
Pokrajinski muzej Koper

CIKEL VIVACE

VAGANTES:
Tadeja Pance - sopran, oceanski boben, zvončki, tamburin, ptičje trkalo; Blažka Gaberc - kljunaste flavte; Tomaž Šinigoj - alt srednjeveški fidel, bendir; Miha Šinigoj - tenor srednjeveški fidel; Boris Šinigoj - arabska in renesančna lutnja
14.2.2014 ob 19.00
Galerija Samostana sv. Ane, Koper

Kvartet saksofonov SONUS:
Mojca Pecman, Marko Džomba, Franz Kienzl, Anton Prettler
7.3.2014 ob 19.00
dvorana Glasbene šole Koper

NOVA FILHARMONIJA
Simon Perčič - dirigent
31.5.2014 ob 19.00
Križni hodnik Samostana sv. Ane, Koper

..........................................................................................................

50. SEZONA: 2012/13

CIKEL AMABILE

KOMORNI GODALNI ORKESTER SLOVENSKE FILHARMONIJE
SONJA PAHOR - klavir
14.10.2012 ob 20.00
Gledališče Koper

ALENKA ZUPAN - flavta
MARKO FERI - kitara
9.11.2012 ob 20.00
Atrij Središča Rotunda, Koper

DENYS MASLIUK - klavir
1.2.2013 ob 20.00
Dvorana Glasbene šole Koper

LUCA FERRINI - čembalo, klavir
MARKO ILIĆ - pozavna
8.3.2013 ob 20.00
Dvorana Glasbene šole Koper

MEŠANI PEVSKI ZBOR OBALA KOPER
Dirigent: Sebastjan Vrhovnik

OBALNI KOMORNI ORKESTER
Solistka: Alja Velkaverh - flavta
Dirigent: Marko Vatovec

5.4.2013 ob 20.00
Gledališče Koper

CIKEL VIVACE

KITARSKI VEČER
Kim Babič, Luka Batista, Tanja Vatovec Brecelj, Sebastjan Grego, Mihael King, Jaka Klun, Martina Kocjančič, Blaž Lamovec, Tilen Lancner, Svetlin Markov, Leonard Medica Gregorič, Ana Novak, Erica Poropat, Marko Željko
09.01.2013 ob 19.00
Dvorana Glasbene šole Koper

SOLO, DUO, TRIO
Larisa Marjanovič - saksofon,
Mitja Žerjal - saksofon,
Petra Bartol - marimba,
Tatjana Jercog - klavir,
Nena Rion- klavir
21.1.2013 ob 19.00
Dvorana Glasbene šole Koper

DELA OPERNIH IN SIMFONIČNIH ODROV
Anemarija Štefančič - sopran,
Andrej Makor - bariton,
Lara Klun - klavir,
kvintet:
Eva Mittendorfer - flavta,
Gal Hartman - violina,
Uroš Bubnič - violina,
Bogomir Petrač - viola,
Igor Švarc - violončelo
25.3.2013 ob 19.00
Dvorana Glasbene šole Koper

PLES GLASBE IN BESED
Anja Gaberc - harfa,
Irena Kavčič - flavta,
Blažka Müller Pograjc - recitacije
17.4.2013 ob 19.00
Samostan sv. Ane Koper

FILMSKA GLASBA
Brass Band GŠ KIP
Dirigent: Boris Benčič
29.5.2013 ob 19.00
Taverna Koper

..........................................................................................................

49. SEZONA: 2011/12

CIKEL AMABILE

TOKE MOLDRUP - violončelo
ALJAŽ BEGUŠ - klarinet
TADEJ HORVAT- klavir
23. 9. 2011 ob 20.00
Pokrajinski muzej Koper

IVAN SKRT - klavir
14. 10. 2011 ob 20.00
Dvorana palače Gravisi-Barbabianca

SAKSOFONSKI ORKESTER SEQUOIA
07.12.2011 ob 20.00
Gledališče Koper

MARCIN DYLLA - kitara
11. 2. 2012 ob 20.00
Samostan sv. Ane

MIRAN KOLBL - violina
MOJCA ZLOBKO VAJGL - harfa
30. 3. 2012 ob 20.00
Samostan sv. Ane

MICHELE MARELLI - klarinet, pantomima
13. 4. 2012 ob 20.00
Gledališče Koper

..........................................................................................................

48. SEZONA: 2010/11

CIKEL AMABILE

Trio ZAVODA AKTIVNE KULTURE:
Žiga Brank - violina
Katarina Jericijo - violončelo
Klemen Golmer - klavir
24.9.2010 ob 20.00
Pokrajinski muzej Koper

PIHALNI KVINTET SLOWIND:
Aleš Kacjan - flavta
Matej Šarc - oboa
Jurij Jenko - klarinet
Paolo Caligaris - fagot
Metod Tomac - rog
19.10.2010 ob 20.00
Pokrajinski muzej Koper

TRIO JULIJUS:
Robert Stanič - klarinet
Igor Švarc - violončelo
Bojan Glavina - klavir
19.11.2010 ob 20.00
Pokrajinski muzej Koper

SLOVENSKI OKTET:
Vladimir Čadež
Rajko Meserko
Marjan Trček
Janez Triler
Jože Vidic
Darko Vidic
Janko Volčanšek
Matej Voje
Urška Vidic - klavir
29.12.2010 ob 20.00
Gledališče Koper

BENJAMIN ZIERVOGEL - violina
ANDREJ ŽUST - rog
ROK PALČIČ - klavir
4.3.2011 ob 20.00
Pokrajinski muzej Koper

LUKA ŠULIĆ - violončelo
SIMON KREČIČ - klavir
15.4.2011 ob 20.00
Pokrajinski muzej Koper

CIKEL VIVACE

KVARTET FLAVT TRAVERSO:
Mateja Crnčan
Špela Lampret
Tanja Repe
Jasmina Šubic
21.1.2011 ob 19.00
Glasbena šola Koper

GODALNI KVARTET ACCADEMIA:
Mojca Fortin - violina
Beti Bratina - violinia
Gea Pantner Volfand - viola
Zoran Bičanin - violončelo

GODALNI KVARTET A LA CORDA:
Tanja Sonc - violina
Nina Pirc - violina
Nejc Mikolič - viola
Maruša Bogataj - violončelo
21.1.2011 ob 19.00
Glasbena šola Koper

PROKOFIEV GUITAR DUO:
Mak Grgić
Nejc Kuhar
25.3.2011 ob 19.00
Glasbena šola Koper

SLOVENSKI TOLKALNI DUO:
Jože Bogolin
Simon Klavžar
6.5.2011 ob 19.00
Glasbena šola Koper

ANJA GABERC - harfa
10.6.2011 ob 19.00
Glasbena šola Koper
(KONCERT ODPADEL)

..........................................................................................................

47. SEZONA: 2009/10

MEDNARODNI KONCERTNI CIKEL

Elena Denisova, violina
Aleksandar Kornijenko, klavir
12.9.2009 ob 20.00
Pokrajinski muzej Koper

Sidonija Lebar, violina
Nando de Luca, klavir
28.10.2009 ob 20.00
Pokrajinski muzej Koper

CIKEL AMABILE

Clarinetissimo - kvintet klarinetov
04.02.2010 ob 20.00
Pokrajinski muzej Koper

Čarnice, vokalna skupina
S. Vrhovnik, dirigent
20.03.2010 ob 20.00
Pokrajinski muzej Koper

GLASBENI VEČERI

Antonije Hajdin, violončelo
Selma Chicco, klavir
30.09.2009 ob 19.00
Glasbena šola Koper

Slavko Kovačič, klarinet
Gorazd Strlič, violončelo
Mirjam Strlič, klavir
17.10.2009 ob 19.00
Glasbena šola Koper

Urška Arlič Gololičič, sopran
Barbara Sorč, mezosopran
Margareta Gregorinčič, klavir
04.11.2009 ob 19.00
Glasbena šola Koper

Mepz OBALA, dirigent
Sebastjan Vrhovnik
11.12.2009 ob 20.00
Stolnica Koper

Koncert učiteljev Gš Koper s podružnicama Izola in Piran
ob počastitvi 300-letnice palače Gravisi Barbabianca
23.12.2009 ob 19.00
Glasbena šola Koper

MLADINSKI GLASBENI VEČERI

Trio "Tempo giusto"
Živa Ciglenečki, violina
Tilen Artač, violončelo
Rok Palčič, klavir
21.11.2009 ob 19.00
Glasbena šola Koper

CIKEL VIVACE

Nikola Peković, harmonika
29.1.2010 ob 19.00
Glasbena šola Koper, podružnica Izola

Oleg Bugaev, violončelo
Aleksandra Pavlovič, klavir
05.03.2010 ob 19.00
Glasbena šola Koper

Sara Rustja, klavir
23.04.2010 ob 19.00
Glasbena šola Koper

Trobilni ansambel Akademije za glasbo
14.05.2010 ob 19.00
Taverna v Kopru

..........................................................................................................

46. SEZONA: 2008/09

MEDNARODNI KONCERTNI CIKEL

Duo Vladimir Balyk, harmonika
Nataša Balyk, domra ter tamburica
01.10.2008 ob 19.00
Glasbena šola Koper

Nikola Srdić, klarinet - Srbija
Denys Masliuk, klavir
22.10.2008 ob 20.00
Pokrajinski muzej Koper

Lars Mlekusch, saksofon
Ana Dimova, klavir
24.01.2009 ob 20.00
Pokrajinski muzej Koper

Veronica Vascotto, sopran
Cristina Santin, klavir
07.03.2009 ob 19.00
Glasbena šola Koper

Rafael Aguirre Minarro, kitara
18.03.2009 ob 20.00
Pokrajinski muzej Koper

GLASBENI VEČERI

"Gaudeamus - Glasbene družine"
20.09.2008 ob 20.00
Glasbena šola Koper

Peter Zoltan, klavir 15.10.2008 ob 19.00
Glasbena šola Koper

Alenka Zupan, flavta Marko Feri, kitara 12.11.2008 ob 19.00
Glasbena šola Koper

Samanta Stell, flavta
Nives Granić, klavir 17.12.2008 ob 19.00
Glasbena šola Koper

Novoletni koncert učiteljev Glasbene šole Koper, Izola in Piran 19.12.2008 ob 20.00
Glasbena šola Koper

Aleš Grosek, klarinetDimitrij Manelis, klavir (Ukrajina)
10.01.2009 ob 19.00
Glasbena šola Koper(koncert zaradi bolezni odpadel!)

Denys Masliuk, klavir 08.04.2009 ob 19.00
Glasbena šola Koper

Klavirski duo
Tamara Ražem in Aleksandra Češnjevar Glavina
24.04.2009 ob 19.00
Glasbena šola Koper

MLADINSKI GLASBENI VEČERI

Evgen Celcer, klarinet
David Tetitkovič, klavir
05.11.2008 ob 19.00
Glasbena šola Koper

PIANISSIMO:
Mia Guček - Ana Žunič
Marjan Peternel - Tjaša Šketako, klavir štiriročno
11.11. 2008 ob 19.00
Glasbena šola Koper

Nika Hribar, flavta
Simon Tomažič, pozavna
3.12.2008 ob 17.00
Glasbena šola Koper

Primož Sukič, kitara
Mitja Bobič, trobenta
04.02.2009 ob 17.00
Glasbena šola Koper

Petra Kovačič, violina,
Timotej Kosovinc Zupančič, kitara in
Dean Delgiusto, koncertna harmonika
25.02.2009 ob 17.00
Glasbena šola Koper

Mlajši godalni orkester Glasbene šole Koper, dirigentka Amanda Vidic in
Godalni orkester Glasbene šole Koper "Vladimir Lovec",
dirigent Igor Švarc
23.05.2009 ob 20.00 Pokrajinski muzej Koper

..........................................................................................................

1963 – 2008

Starejše tiskovine hrani Pokrajinski arhiv Koper.

Glasba je višje razodetje kot vsa modrost in filozofija.
Ludwig van Beethoven